м. Голосіївська
м. Київ, вул. Козацька 88
м. Голосіївська
м. Київ, вул. Козацька 88
Реабілітаційний центр для наркозалежних

Детоксикація під час лікування залежності

Безпечна та професійна детоксикація від слідів прийому психоактивних речовин. Почніть ваш шлях до одужання з нашою підтримкою та доглядом
093 326 41 16

Вживання алкоголю і наркотичних речовин отруює людський організм. І якщо після разового вживання це майже непомітно, то в разі регулярного вживання настає звикання і хвороблива відміна.

У таких випадках незмінно кращим рішенням є детоксикація.

Детоксикація(видалення токсинів) – це природне або штучне очищення організму від слідів прийому психоактивних речовин. На сьогодні це найбільш популярна оздоровча програма. Вона спрямована на усунення фізичних наслідків від вживання алкоголю або наркотиків.

Середня тривалість курсу детоксикації складає від 5 до 14 днів. Цього цілком достатньо, щоб полегшити абстиненцію, понизити неприємні фізичні відчуття і запустити в організмі внутрішні механізми очищення від шкідливих речовин.

Детоксикація включає медикаментозне виведення отруйних речовин з організму, а також консультування фахівця з хімічної залежності. Сама процедура проводиться під обов’язковим контролем медичних фахівців.

Принципи та завдання детоксикації

  • позбавлення синдрому відміни і неприємних відчуттів, пов’язаних з ним;
  • нормалізація психічного стану (відновлення режиму сну, полегшення депресивних проявів);
  • стимулювання власних механізмів обміну речовин в організмі;
  • поліпшення загального стану печінки, мозку, серцево–судинної і нервової систем, що постраждали від вживання алкоголю або наркотиків;
  • придбання первинної хімічної чистоти організму;
  • підготовка до подальшого проходження психосоціальної реабілітації.

Детоксикація виправдовує свою популярність і затребуваність. Це швидко, легко і зручно. Від клієнта не потрібні великі витрати часу та фінансів. Вже після першої процедури настає довгоочікуване полегшення.

Медикаментозна детоксикація

Медикаментозна детоксикація – це найбільш простий і безпечний спосіб припинити вживати алкоголь або наркотики. Вона незамінна при відміні від алкоголю, опіатів, препаратів з кодеїнової групи, а також інших ін’єкційних речовин.

При детоксикації використовується поєднання абсорбуючих препаратів, вітамінних і мінеральних комплексів, а також препаратів, що знижують жагу до вживання психоактивних речовин.

Але при всій привабливості програми детоксикації, сама по собі вона не здатна розв’язати проблему хімічної залежності. Окрім призупиненого вживання, необхідно вжити заходи по відвертанню рецидивів. Отже, після детоксикації рекомендується пройти курс психосоціальної реабілітації і ресоціализації, які допоможуть повністю відмовитися від залежного способу життя.

Наявко Святослав Ігорович
Автор: Наявко Святослав Ігорович Психолог | Аддиктолог Дата: 30-01-2020