м. Голосіївська
м. Київ, вул. Козацька 88
м. Голосіївська
м. Київ, вул. Козацька 88
Реабілітаційний центр для наркозалежних

Лікування алкоголізму та наркоманії

Отримайте допомогу в лікуванні алкоголізму та наркоманії в Василькові. Наш реабілітаційний центр готовий допомогти вам перемогти залежність
093 326 41 16

Наркоманія - це сімейне захворювання

Багато членів сімей, які зіткнулися з такою “недугою”, неодноразово чули цю фразу. Чули, покірно погоджувалися з нею і продовжували жити так само, як жили раніше, тим самим фактично висловлюючи незгоду з цим твердженням. А фраза ця, якщо розібратися, означає те, що в сім’ї наркомана як системи є серйозні функціональні збої, і саме вони в переважній більшості випадків є основною причиною формування наркоманії (та й будь-яких інших поведінкових проблем) у дитини. Члени сім’ї пов’язані один з одним і проблеми, що проявилися в житті дитини, вказують на те, що є “неполадки в системі”.

Люди, які знайшли розраду в одержимому споживанні алкоголю або наркотиків, були схильні до того, щоб перетворитися на таких людей. Причому, схильність ця виникла задовго до того, як дали про себе знати безпосередні проблеми. І якщо заглибитися в суть утворення залежності, то на перший план виходить сімейний фактор, одностайно проголошують багато фахівців у галузі хімічної залежності. Практично у всіх випадках підліткової та юнацької наркоманії в період, що передує наркотизації, чітко виявляються ознаки одного або декількох типів проблемних сімей.

“Проблемність” сім’ї може бути виражена у відсутності довірчих, емоційно близьких стосунків між її членами; у конфліктній, напруженій обстановці будинку; у відсутності одного з батьків (як правило, батька) або в типі виховання, який практикують у сім’ї (гіперопіка, бездоглядність, авторитарний тип виховання, за якого дитину муштрують) та інші прийоми.

Визнати те, що в сім’ї є проблеми, дуже непросто. Тим більше, коли таке визнання сприймається більшістю батьків залежної людини як вина в наркоманії своєї дитини. Але якщо розібратися, чи бувають сім’ї, де все ідеально? Питання залишається відкритим… Просто є сім’ї, де неідеальне виховання призводить до такої проблеми, як наркоманія за активного пособництва інших, несімейних чинників. І якщо сім’я, де на виході наркоманії не виникло (що аж ніяк не завжди є свідченням якіснішого виховання), може перебувати у відносному спокої, то сім’я, де присутня наркоманія, навряд чи може дозволити собі подібне. Но и слишком сильно терзать себя тоже не нужно. Почуття провини, що невпинно отруює дух, - не той засіб, що підвищує ймовірність успіху в цьому нелегкому протистоянні, довжиною в життя. І гідно пройти цей шлях здатні лише сильні батьки, сильна особистість, готова позбутися непотрібного в цій дорозі баласту - виправдань, самоїдства, жалю до себе, - і почати щось робити.

Лікування алкоголізму та наркоманії у Василькові

Міжрегіональна громадська організація Центр здорового життя “Пальміра Рехаб” надає послуги з комплексного лікування алкогольної та наркотичної залежності. У центрі психосоціальної реабілітації “Пальміра Рехаб”, розташованому в місті Василькові (Київської області), надають допомогу не тільки залежним людям, а й їхнім близьким.

Групи для співзалежних родичів - ефективний засіб у боротьбі з алко- і наркозалежністю.

Повне усвідомлення проблеми дає змогу близьким залежної людини вжити правильних заходів щодо усунення хвороби.

Рекомендації з боку фахівців центру допомагають співзалежним батькам позбутися почуття провини, що пригнічує розсудливість.

Психологічна допомога родичам надається на безоплатній основі в реабілітаційному центрі “Пальміра Рехаб” м. Василькова.

Не можна змінити минуле, але можна змінити себе в сьогоденні! Участь родичів в одужанні алкоголіка і наркомана не тільки прискорить процес адаптації до реабілітаційної програми, а й допоможе вибудувати правильні стосунки між членами сім’ї.

Консультації з питань лікування алкогольної та наркотичної залежності у Василькові доступні цілодобово за номером телефону, вказаним вище.

Наявко Святослав Ігорович
Автор: Наявко Святослав Ігорович Психолог | Аддиктолог Дата: 30-01-2020