МЕЖРЕГИОНАЛЬНАЯ ОБЩЕСТВЕННАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ

ЦЕНТР ЗДОРОВОЙ ЖИЗНИ "МОЙ ВЫБОР"

ЛЕЧЕНИЕ АЛКОГОЛИЗМА И НАРКОМАНИИ,

РЕАБИЛИТАЦИЯ АНОНИМНО, ЭФФЕКТИВНО, ГАРАНТИРОВАННО!

Бесплатные консультации

наши телефоны:
+38 073 042 38 02
+38 099 086 42 52
e-mail: 

Лікування наркоманії в Україні. Співзалежність

лечение наркомании в Украине, созависимость

Співзалежність часто є серйозною перешкодою для того, щоб почати лікування наркоманії або лікування алкоголізму, і значною мірою гальмує процес ухвалення правильних рішень відносно залежного близького.

Співзалежність проявляється в тому, що форма поведінки оточення залежного зміщується в деструктивну сторону. Щоб зрозуміти суть деструктивної поведінки, яка супроводжує співзалежних родичів, необхідно розглянути ознаки співзалежності :

1.       Родичі залежного наркомана або алкоголіка заперечують наявність проблеми і усіма можливими способами закривають на неї очі.

2.       Батьки недооцінюють саму проблему і сподіваються на те, що залежність пройде сама собою.

3.       Родичі залежного намагаються розв'язати проблему власними силами.

4.       Батьки відкрито сприяють вживанню і розвитку наркоманії або алкоголізму : дають гроші на алкоголь, на наркотик.

5.       Близькі готові жертвувати собою цілком. Співзалежна людина може відкласти власні інтереси і потреби, зосередившись на занепокоєнні про близьких.

6.       Співзалежні близькі постійно перебувають в стані тривожності.

7.       Співзалежні люди завжди мають непереборне бажання контролювати ситуацію.

8.       Коли ситуація із залежним родичом посилюється, то співзалежна людина намагається тішитися всіма доступними способами. Постійне перебування в стані стресу частенько призводить співзалежного до того, що віна сам може почати вживати.

9.       Зрештою співзалежна людина перестає жити своїм життям, адже вона повністю занурена в проблеми близького.

Що таке співзалежність, як перешкода реабілітації?

Співзалежність - цей психологічний розлад. Суть його полягає в необхідності родичів виконувати роль рятувальників в житті залежних наркоманів і алкоголіків. А це у свою чергу, тільки посилює проблему залежності. Наркомани і алкоголіки відчувають свою безкарність і починають використати родичів для того, щоб продовжити вживання наркотиків або алкоголю.

Необхідно визнати, що співзалежність – це самообман, та визнати той факт, що залежний наркоман, або алкоголік, який живе поруч, потребує не конкретно вашої допомоги, а допомоги фахівців, які знають, як боротися з проблемою наркоманії або алкоголізму.

Адже надмірна і постійна опіка над людиною, якій потрібне лікування, робить неможливим проходження реабілітації.

Лікування залежності

Щоб запустити цей процес, треба просто звернутися по допомогу в реабілітаційний центр. У громадській організації "Мій вибір" є фахівці з хімічної залежності, професійні психологи, які зможуть проконсультувати і організувати процес лікування наркоманії або лікування алкоголізму.

Дзвоніть. Консультації фахівця БЕЗКОШТОВНО!!!

Мы в социальных сетях

Наши контакты

С нами можно связаться:

наши телефоны:
+38 073 042 38 02
+38 099 086 42 52
 
e-mail: